Sůl do koupele, solné mýdlo, krystal - návod na použití
Relaxační a ozdravné koupele v solance z himálajské soli. Návod, použití solného mýdla v případě nemožnosti provést solnou koupel.
Himálajská sůl do koupele
Himálajská koupelová sůl je 100 % přírodní produkt, který je zcela bez znečištění, které je např. v dnešních mořích (mořská sůl). Čistá přírodní krystalická sůl z Himálaje obsahuje důležité minerály, které lidské tělo potřebuje.
Použití himalájské soli na koupele
Používáme přírodní sůl bez přísad k tomuto účelu vhodnou, určenou tedy koupelovou sůl. Někdy se do soli přimíchávají bylinky, aby zvýšily relaxační a ozdravný účinek. Můžeme se tak setkat se solí s příměsí heřmánku, konopí, růže stolisté, levandule a dalších. Je jen na vás jakou bylinku si vyberete, nebo jestli použijete čistou koupelovou sůl.
Koupel v solance z himálajské soli je přínosná pro celé tělo. Ionty uvolněné ve vzniklé solance dodávají tělu důležité minerály a zároveň ho detoxikují.
Himálajská sůl - koupel
Použijeme himálajskou sůl do koupele. Na jednu relaxační koupel stačí asi 200 - 500 g soli, dávkování je podle množství vody ve vaně. Vodu si natočíme teplejší, tělo se lépe prokrví a snáze bude přijímat minerály z roztoku. Působením osmotického tlaku nám solný roztok dodává kůží minerální látky. Chcete efekt znásobit? Použijte do jedné vany 1 kg soli. Poměr soli ve vodě se znásobí a osmóza bude probíhat rychleji. Tento poměr je už srovnatelný s koncentrací solanky používané k léčebným účelům. Koupel by neměla trvat déle než 20 minut. Po teplé slané koupeli se vždy krátce osprchujte. Kdo to snáší dobře, studenou vodou (povzbudíte tím svůj krevní oběh), ostatní si zvolí teplotu, na jakou jsou zvyklí, ale pozor! Osprchujte se bez použití mýdel nebo sprchových gelů.
Po solné koupeli a očistné sprše byste měli alespoň hodinu odpočívat v klidu na lůžku, nejlépe jít spát. Pro zvýšení účinků a dlouhodobější přínos je třeba koupel opakovat, a to alespoň 2x až 3x. Nejlépe mezi koupelemi, alespoň jeden den vynechat.
Pozitivní přínos solných koupelí spočívá v
- prokrvení kůže,
- vyplavení toxických látek z tkání
- podpoře látkové výměny
- zajištění vyrovnané hladiny hormonů
- uvolnění nervového vegetativního systému.
Solné koupele by neměli provádět lidé, kteří mají nějaké onemocnění srdce, vysoký krevní tlak, zánět žil, náchylnost k emboliím.
TIP: Koupelovou sůl můžete promíchat s několika kapkami kvalitního éterického oleje, např. eukalyptus, meduňka, levandule, citron... Taková koupel působí nejen na tělo, ale i na duši.
Himálajská sůl mýdlo, krystal
Nemáte-li možnost koupele, lze proceduru nahradit díky solnému krystalu, někdy nazývanému jako solné mýdlo. Jedná se o čistý přírodní krystal z himálajské soli velikostí a tvarem připomínající mýdlo.
Použití solného mýdla - krystalu
Osprchujeme se teplou vodou, promasírujeme pokožku celého těla. Vezmeme do ruky solné mýdlo a třeme ho v dlaních tak, abychom získali malé množství vysoce koncentrované solanky. Solanku nanášíme na tělo. Pozor! Nemasírujeme tělo přímo krystalem, mýdlem, a to z toho důvodu, abychom se nepoškrábali případným drobným výčnělkem na solném krystalu. Jakmile potřeme malou část těla solankou vzniklou v dlaních, opakujeme postup. Znovu v dlaních, pomůžeme si připuštěním vody, vytvoříme solanku a nanášíme na postižená místa, nebo postupně na celé tělo. Vyvarujeme se přitom oblastem očí. Nakonec se osprchujeme bez použití toaletních mýdel a sprchových gelů.
Solný krystal, mýdlo nenechávejte na mokrých místech. Sůl velmi dobře vodu absorbuje a hrozí rozpadnutí, nebo rozpuštění krystalu.