Pouštní růže - sádrovec
Pouštní růže je veřejnosti dobře známá forma sádrovce. Jedná se o růžicovité srostlice čočkovitých krystalů sádrovce. Vystavené růže pocházejí z Tunisu, Mexika nebo Německa.
Minerály jako sádrovec, baryt, celestin a další se někdy spojují do tzv. pouštních růží, které se skládají z hrubých čočkovitých krystalů, připomínající podobu okvětních lístků. Tyto útvary (pouštní růže) vznikají vysrážením z kapilární vody v suchých oblastech pouští. Kromě hlavního minerálu tvoří až polovinu jejich hmotnosti zrnka písku. Pouštní růže se mohou vyskytovat samostatně nebo ve shlucích, které mohou vážit až stovky kilogramů. Saharské růže jsou obvykle okrové a pokud obsahují oxidy železa, mohou mít červený nádech.
Pouštní růže dodávají prostoru elegantní přírodní prvek, každá pouštní růže je jedinečná a má svůj vlastní neopakovatelný vzor, který ji odlišuje od ostatních.
Pouštní růže jsou rovněž označovány jako: písečná růže, saharská růže, selenitová nebo sádrová růže.
Přisuzované účinky pouštních růží
Písečná růže je v esoterice kamenem s mnoha přisuzovanými účinky a vlastnostmi. Je prý schopna otevřít naši korunní čakru, harmonizovat energie a poskytnout nám klid a mír.
Pomáhá nám odhalovat vzorce chování, které jsme si naprogramovali a které nás brzdí ve vývoji. Tento kámen umožňuje najít způsoby, jak tyto vzorce odstranit a žít více v souladu se svou pravou podstatou. Uvádí se, že je vhodný pro všechna znamení zvěrokruhu. Více o přisuzovaných účincích v článku: Pouštní růže v esoterice